Březen 2011

Barunka

21. března 2011 v 16:35 | Stinky |  Psí kámoši
Jméno: Barunka
Plemeno: kříženec
Věk: přes 6 let
Povaha: strašně hodná a milá fenka, která miluje kartáčování a nesnáší vodu
Povely, které umí: sedni, lehni, dej pac, štěkej, na místo, k noze, zůstaň
Tato fotka je ze zimy 2009. Takhle Baruška vypadá, když je zarostlá.:)
O Barušce:
I přes svůj vyšší věk je pořád hravá a miluje drbání a kartáčování. Přes prázdniny, kdy jsem byla u babičky, chodila jsem s Baruškou denně na procházky a cvičila jsem ji. Nejvíce jsem se u ní zaměřovala na chození u nohy. Šla krásně vedle mě a když zrychlila, stačilo říct 'pomalu' a už semnou držela zase rytmus. Cvičili jsem jak na vodítku, tak bez něj. Na poli byl takový kruh v obilí a tam se taky skvěle cvičilo. Barunka chodila zamnou a já různě zatáčela a ona zamnou vždy držela krok a nesměla mě předběhnout nebo musela.
Nesnáší vodu. Vždycky, když jsme šli do rybníku, ona na nás čekala na břehu nebo běžela domů, když mohla. Párkrát ve vodě byla, ale dlouho tam nepobyla.
Jednu chvíli jsem jí trénovala i na agility, ale to jsem zkusila jednou, protože Baruška je po těžkém úrazu a občas při běhu kulhá. Už je to dlouho a krásně už si zvykla, ale když ji tenkrát zajelo auto, nemusela to ani přežít. Jediné (krom toho kulhání), v čem ji ta nehoda omezila je, že nemůže mít štěňata. Měla hodně poškozenou pánev a porod štěňat by nemusela přežít. Ale přesto všechno je to skvělá společnice a také hlídačka.
A fotka z léta 2009. Barušce strašně sluší, když je ostříhaná.:)

Budoucí pes

20. března 2011 v 15:16 | Stinky |  Události
Už se nemůžu dočkat na budoucího pejska. Moc se těším. Pořád jsem si říkala, jak ten náš NO bude krásný a jak ho správně vychováme, ale dneska se stala změna. Od Lisy jsem se dozvěděla, že v červnu budou k odběru štěńátka křížence Německého ovčáka s Belgikým ovčákem (malinois). Tito dvě přenádherná plemena, které tak miluju v jednom ? To musí být úžasne.;D
No, ale nejdříve teď musíme dodělat plot, takže prosím už jen teplo.:) Také zařídit boudičku a správný a zateplený kotec. Na mě je, přečíst si vše o výchově, krmení atd. Prostě zjistit co nejvíce informací, co nám pomůžou a poradit se hlavně s naším příbuzným o výchově.
Překrásný NO
Úžasný BOM

Úvod psí stránky

19. března 2011 v 18:20 | Stinky
Je to tu - další psí blog. Sice psa ještě nemám, ale v červenci u nás přivítám svého prvního psa - Německého ovčáka. Je to pořádné plemeno, ale je zároveň úžasné. Zatím budu nejspíše chodit dobrovolně venšit psi do naše místního útulku.
Budu vám sem psát o péči, výcviku a sportech psů - nemám psa, ale vzdělaná jsem.;D
Také už mám nějaké zkušenosti se psi, abyste si nemysleli, že vám sem píše holka, která o nich nic neví. U babičky cvičim kříženku Báru a je opravdu šikovná (samozřejmě dodám fotky).
Kdo bude chtít spřátelit, může napsat, ale spřáteluji jen s blogy o psech.:)